Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Totalitní sociálně-inženýrský stát se blíží

12. 10. 2010 22:49:00
...rychleji, než byste čekali. Selský rozum nahradil bruselský rozum. S neobolševiky zakazujícími kouření v restauracích jsem byl schopen diskutovat a relativně chápat jejich postoj, přestože jsem byl vždy pro to, aby si každý majitel restaurace rozhodl, zda jeho prostor bude kuřácký nebo nekuřácký. Ale bruselská neobolševická komise (vlastně bolševická, v komisi je cca každý druhý komunista!) už zakáže kouřit všude, kromě vlastního bytu, a to všem regionům (dříve členským státům).

Cigareta ve venkovním baru, cigareta při venčení psa, cigareta při pětiminutové návštěvě známého před barákem, nic takového! Kouřit budete pouze doma, nejlépe ve spíži, a to pěkně v rohu - a běda, jak se nebudete tvářit provinile - vyjede za vámi evropská ideopolicie a udělá vám takovou modřinu pod okem, že vám kolem ní vyskáče 12 hvězdiček.

Pro mě je neuvěřitelně šokující fakt, kolik lidí na to vůbec nereaguje, a ještě více děsivější, kolik dalších lidí tomu vysloveně a nahlas tleská. Jelikož všechny argumenty podají ostatní blogeři a bylo by únavné je číst stokrát i ode mě, dovolte mi prosím, abych přednesl další utopický návrh pro vysněný evropský stát (o pár let později):

Brusel, 4.5.2015

Vážený pane předsedo, vážená komise, dámy a pánové,

mám bezesné noci ze situace na "trhu". Zvykli jsme si tomu říkat trh, ale všichni (a nejen ti), kteří pracují od osmi ráno do pozdního odpoledne vědí, že jde o otrocký vykořisťovací systém. Trh je potřeba nikoli přímo regulovat, ale je třeba na něj dohlížet. Minulý rok (2014*) se nám konečně povedlo porazit nacionalismus a celá unie má tak jeden společný rozpočet. Můžeme tak realizovat můj návrh na zavedení eurotrhu. Vážení, navrhuji následující:

Každá komerční společnost bude veškeré své příjmy odvádět do eurounijního rozpočtu. Je to skutečně takto jednoduchý návrh, který vyřeší (nepoměrně své jednoduchosti) mnoho nešvarů dnešní společnosti a půjde proti dalšímu zotročování těch schopných, kteří pracují. Čemu se zabrání?

1. Vykořisťování zaměstnanců. Ti budou mít mzdu garantovanou a vyplácenou od EU. Dokážeme tak v podstatě zrušit i daň z příjmu.

2. Nemorálním odměnám pro vysoko postavený management, moderní novodobé nadlidi, kteří zneužili zcela nekontrolovaného kapitalismu.

3. Kapitalistické hamižnosti jako celku, jelikož každý bude placen z našeho rozpočtu, a nebude tak hnán zvířecími pudy za stále většími zisky. Začne se tak také konečně myslet na lidi. Placení lidí z eurorozpočtu také konečně smaže rozdíly mezi jednotlivými evropskými regiony.

4. Nejistotě zaměstnanců. Pokud se průmyslu nebude dařit, bude solidárně podpořen z jiného odvětví, kde vzniká přebytek. Mzdu z unijního rozpočtu jim řízení společnosti nezkrátí, unie se o jistotu těchto pracovníků postará sama. Nebudou tak žít ve strachu z krátkodobých výchylek trhu.

Rád bych upozornil, že nejde o nějaký nový socialismus, půjde stále o kontrolovaný (nebo chcete-li kontrolovaně-volný) trh, kterému po letech laxnosti pomůžeme z nejhoršího morálního úpadku za poslední století. Pomůže tosolidaritě, bezpečnosti a jistotám evropského lidu. V opačném případě bude pokračovat úpadek morálních hodnot a nechutný animální hon za ziskem. Domnívám se totiž, že jen jistoty a spokojenost lidí vede k jejich skutečné svobodě, kde nemusí uvažovat nad tím, zda mají na chleba, či dokonce zda vůbec mají kde na ten chleba vydělat.

Co to má společného se zákazem kouření? Jde o jednoznačné omezování občanských práv a svobod, jde o sociální inženýrství a plánování celého lidského života, chování i kultury. Je to prvoplánový vizionářský návrh, přesně takový, jakým je celá Evropská unie.

Jistě by se takovému návrhu tleskalo. Za podpory médií, vizionářů z celé Evropy a laxnosti ostatních by se takovému návrhu stavělo několik střízlivých hlav marně. Ostatně už v jednom z filmů George Lucase je řečeno:

"Tak takhle umírá svoboda. Za bouřlivého potlesku."

_____________________________________________________

* smyšlený detail

(původní odkaz: http://blog.jirirybar.com/2010/totalitni-socialne-inzenyrsky-stat-se-blizi/)

Autor: Jiří Rybář | úterý 12.10.2010 22:49 | karma článku: 22.29 | přečteno: 1406x

Další články blogera

Jiří Rybář

Kdo kouří, ten je terorista

Po letech chaosu a anarchie se Česká republika vrátí do civilizované Evropy. Do vlády míří návrh protikuřáckého zákona, za který by se nemusel stydět ani Leoš Heger, ve své době také velký bojovník za zdraví národa a vyslanec armády Dobra, která vás má za nesvéprávné děti.

30.3.2015 v 8:30 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 755 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Okupanti jsou v Moldavsku nikoliv v Pobaltí

Moldavský parlament vyzval ruské vojáky v Podněstří, aby opustili území jejich země. To je velký rozdíl proti pobaltským republikám, kde s umístěním jednotek NATO tamní zákonní představitelé souhlasí.

23.7.2017 v 12:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jitka Mikysková

O migranty z Afriky evropské země nestojí, ale V4 dostala zase vynadáno

V4 to tento týden opět schytala od italského premiéra Gentiloniho, aby Itálii nepoučovala, ale přitom v dopise, který mu zaslala, se například uvádí, že před vpuštěním migrantů do Evropy je třeba odlišit uprchlíky od ekonomických

23.7.2017 v 12:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K cirkusu kolem Chrámové hory

To, co se nyní v hlavním izraelském městě děje, mám na mysli po zavraždění dvou drúzských příslušníků izraelské pohraniční policie, se jinak než cirkus označit nedá. Má to ovšem dalekosáhlé důsledky.

23.7.2017 v 9:40 | Karma článku: 31.34 | Přečteno: 652 | Diskuse

Jan Dvořák

Vladimír Špidla nám udělal radost - potvrdil, že se můžeme na penzi těšit

Už předem se omlouvám za troufalost použít množného čísla - jsem si však jistý, že bývalý premiér a eurokomisař udělal radost jak dnešním juniorům, tak i starším občanům. Rovněž těm, co teprve na český svět přijdou.

23.7.2017 v 8:56 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 413 | Diskuse

Karel Januška

Chceme funkční a právní stát

Je to první cíl politického uskupeni ANO. V Otevřeném dopise jsem oslovil i tuto stranu. Zatím jsem neobdržel žádné vyjádření.

23.7.2017 v 5:47 | Karma článku: 12.41 | Přečteno: 303 | Diskuse
Počet článků 21 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3189
IT konzultant se zájmy o svět, ve kterém žije.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.