Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hájek má pravdu, abnormalita nemůže být normou

8. 08. 2011 9:00:00
Většina obhajob svobody člověka a nesouhlasu nahrazování občanských svobod za lidská právapochází z Hradu. Nejspíš je to kombinace občanské permisivity, ztráty povědomí o občanství, neschopnosti kritického myšlení, politické korektnosti, současnou dobu definující nenávisti k politice a naprostého podlehnutí médiím, která se nám úspěšně snaží vnutit mantinely, ve kterých máme přemýšlet, a definují tzv. správné názory, neboť názorová pestrost a Aristotelův objev politiky* jsou překonány a lidstvo zná znenadání recept na všeobecné blaho.

Nejnovější ukázkou takřka nepovolené debaty, kterou konkrétně Petr Hájek rozpoutal, je jeho vyjádření k záštitě primátora (označujícího se za konzervativce) nad akcí homosexuální menšiny, jejíž součástí je Tour de Gay Bar a skupinová akce "posluž všem" evokující homosexuální skupinové orgie, což ovšem média posunula do roviny debaty o homosexuálech jako takových. Hájkovi tak média na čelo napsala názor, že nesnáší gaye, je zcela netolerantní a ideálně by měl přestat existovat.

Už jen ta ostrá debata kolem tohoto tématu naznačuje, že nejde o triviální téma, kde jeden názor označíme za středověký a jiný za ten správný, moderní, dnešní a dostatečně pokrokový, a navíc názorně ukazuje, že tento sen pokrokářů o obecném Dobru stále není realitou, a že jsme pořád různí lidé s různými názory a zájmy a vyznáváme různé hodnoty a pohledy na svět. Samozřejmě se jedná o mediálně vděčné téma, pracovně snad označené jako "praštěné hradní výroky", ač to média, která ty původní výroky překroutí, často na první pohled takto explicitně neprezentují (jedná se o správný názor, ke kterému má dnes v tzv. svobodné společnosti člověk svým domněle autentickým přemýšlením dojít).

A tak se nám rozběhla debata o homosexualitě jako takové a mediální šídla se předhánějí, kdo uveřejní ostřejší odsouzení konzervativního komentáře.

Homosexualita vs. homosexualismus

Homosexualita je odchylkou od normy, jinými slovy zvláštnost, odchylka či deviace, jakkoli hanlivý se takový výraz může na první pohled zdát (deviace může být pozitivní či negativní, například o té pozitivní mluví Petr Hájek při hledání kvalitních novinářů, kterých je právě podobná menšina). To, že se homosexualita vymyká normě, z ní nedělá něco strašlivého a nositele této orientace nedělá o nic méně hodnotnými lidmi. Je to prostě jev, který je. Homosexualitu je třeba nejen tolerovat, ale i respektovat - to je dané z principu svobody jedince a jeho svobody projevu. Takto se koneckonců vyjádřili i Klaus s Hájkem, tak jakápak netolerance?

Homosexualismus ale představuje něco jiného - je to směr (-ismus, tedy směr politicko-společenský, doktrína nebo chcete-li soubor dogmat), který vede společnost za určitou vizí (což takový směr nutně řadí k levici či bájnému středu), ve které má naše společnost jiné a již dnes zítřejší hodnoty. Dosavadní společenské normy jsou překonané a tuto skutečnost je třeba demonstrovat.

Zastancům průvodu se dostalo značného mediálního ohlasu. Zato Hájkovi se nadává do ubožáků a blbců. Ti, kteří volají po jimi definované rovnosti však nechtějí tu skutečnou rovnost. Chtějí jí ohnout přes hranu politické korektnosti přesně, jak to definuje Ladislav Jakl:

"To, jak o určitých [našich] názorech tohoto typu referuje mediální fronta, to totiž není vůbec kritika, to není polemika, to je snaha vyloučit určitou skupinu myšlení z veřejné diskuze. Naprosto ji vyloučit, diskvalifikovat již dopředu - ne jako mylnou, ne jako chybnou, ne jako popletenou, hloupou, ale jako nepřijatelnou, nepatřící do běžné debaty mezi slušnými lidmi."**

"Svoboda slova, názoru a politického přesvědčení platí jenom pro ty, kteří mají ten správný názor, to správné politické přesvědčení," řekl před necelým rokem Petr Hájek, tehdy v návaznosti na stíhání těch, kteří lepili samolepky propagující společensky nepřijatelné hnutí. Já si také myslím, že svoboda slova buď je nebo není (bez jakýchkoli "ale"). Ani Petru Hájkovi by něměla být upírána možnost se vyjádřit k libovolnému tématu. Nesmí existovat zakázané názory.

Závěrem

Nedokážu si představit, že bychom netolerovali homosexuály či se je snažili nějak jinak společensky znemožňovat nebo se jich dokonce zbavovat. Proti homosexuálům nic nemám. V současnosti této menšině nikdo neupírá jejich svobody, tato orientace není zakázaná a lidé, jejichž součástí taková orientace je, nejsou potlačováni či omezováni. Vystupuji proti homosexualismu (který vnímám tak, jak jsem jej popsal výše), mediokracii a politické korektnosti. Hnutí za uznání abnormality jako normy prostě nelze podpořit, jde to proti zdravému rozumu a významu slova "norma".

Mimochodem, ve schránce mi přistál vynikající vzkaz: Udělat festival bílých západoevropských heterosexuálů, nejspíš by nás zavřeli. V tom je asi zakopaný pes.

* viz Alexander Tomský - Hovory na pravici III
** viz Ladislav Jakl - Hovory na pravici II

Autor: Jiří Rybář | pondělí 8.8.2011 9:00 | karma článku: 26.96 | přečteno: 1538x

Další články blogera

Jiří Rybář

Kdo kouří, ten je terorista

Po letech chaosu a anarchie se Česká republika vrátí do civilizované Evropy. Do vlády míří návrh protikuřáckého zákona, za který by se nemusel stydět ani Leoš Heger, ve své době také velký bojovník za zdraví národa a vyslanec armády Dobra, která vás má za nesvéprávné děti.

30.3.2015 v 8:30 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 756 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Šik

Leningrad: Cesta života

I v nejhorších situacích vždycky existuje naděje, že dojde ke změně a všechno se v dobré obrátí. V obleženém Leningradu k naději vedla cesta přes zamrzlé Ladožské jezero.

20.11.2017 v 19:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 | Diskuse

Jan Ziegler

Válka taxikářů aneb obcházení zákona

V Praze se rozhořel boj mezi zástupci taxislužeb a společnosti Uber, která jim fušuje do řemesla. Rozumím tomu, že někteří pražští taxikáři mají pověst, jakou mají, ale zákony musí platit pro každého.

20.11.2017 v 18:45 | Karma článku: 4.92 | Přečteno: 125 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K neudělení prezidentské milosti

Pátého ledna 2017 jsem na svém blogu psal o případu izraelského vojáka Elora Azarii, který zastřelil již zpacifikovaného teroristu. Ten se krátce předtím pokusil zavraždit jiného příslušníka Obranného vojska Izraele (IDF).

20.11.2017 v 17:30 | Karma článku: 14.33 | Přečteno: 375 | Diskuse

Jan Dvořák

Veřejnoprávní šupáci, aneb 200 x V. Filip

Těmi šupáky útrpně míním chudou Českou televizi, která je zřejmě finančně úplně na dně a rozprodává už i přenosovou techniku.

20.11.2017 v 17:13 | Karma článku: 22.21 | Přečteno: 630 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze bestselleru „Elita“ od Kiery Cassové

Kiera Cassová napsala trilogii „Selekce“. Tak se jmenuje královská soutěž, ve které se jedna z 35 dívek stane princeznou Illejského království. II. díl, který se jmenuje „Elita“, nám přiblíží soutěž mezi posledními 6 dívkami...

20.11.2017 v 16:51 | Karma článku: 5.24 | Přečteno: 98 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3880
IT konzultant se zájmy o svět, ve kterém žije.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.